Kevin Williams o 3 serii

22. května 2011 v 14:29 | Ellis |  TVD-news
Jaký máte pocit ohledně finále 2. série?
Byl jsem rád, že jsme několik dějových linií uzavřeli, takže ne všechno skončilo nervákem. Zároveň jsme představili nové nitky děje, které se budou příští rok odvíjet. Ve 3. sérii nás čeká hned několik rovin, do kterých můžeme příběh zavést, a nemusíme začít přesně tam, kde jsme letos skončili.


Líbí se vám, když si fanoušci stále lámou hlavu nad dramatem ohledně Jeremyho, Vicki a Anny?
(smích) No jistě. Jsem nadšený zejména z této situace. Doufám, že v tuto chvíli to diváci vnímají jako jeden velký otazník, protože by to tak mělo být.
Z čeho ten nápad pramení?
Kayla Ewell. Prostě ji zbožňuji. Rozhodnutí zabít Vicki nebylo vůbec snadné, ale pro seriál důležité; ukázalo to i jinou stránku života. Byl to moment, kdy by se diváci měli posadit na zadek a říct si: " Tenhle seriál je brán žánrově velice vážně." A fungovalo to. Ale opravdu mi chyběla. Ihned mi došlo - vždyť se může vrátit - ale pak jsem si zase říkal - mrtví by měli zůstat mrtvými, nebo jsme snad "Hrdinové?" Prostě to musí mít nějaké následky. Obzvláště když lidé zemřou. V tom momentě jsem přišel s Jeremym pronásledovaným Vicki, ale to znělo hloupě. Ovšem když v minulosti prošla kolem Anna, všichni se do ní zamilovali stejně jako já do Kayly - myslím, že pobouření na Twitteru z její osamocené smrti to jen dokazovalo. Pak jsme si začali hrát s myšlenkou, že Jeremymu každá důležitá osoba v životě zemřela. Pomyslel jsem si - A mám příběh! Čekal jsem jen na vhodnou chvíli, kdy svůj nápad zrealizovat. Vytvořili jsme vlkodlaky, upíry, snažili jsme se všechny skutečnosti udržet pevně zakořeněné. A teď se nacházíme v bodě po všech těch čaro-woo-doo záležitostech 2. série a já myslím, že publikum bude tento dodatečný prvek k našemu seriálovému světu akceptovat. Takže se teď vrhneme na celé to pronásledování Jeremyho jeho bývalými mrtvými přítelkyněmi.
Pronásledování naznačuje duchy - je to to, za co Vicki a Annu považujete?
Ne, ale je to to správné místo, kde začít s bádáním.
Otevírá to bránu k návratu jiných mrtvých osob? Například Jenny?
Ovšem. Ale nic takového neplánujeme. Přeci jenom - smrt musí mít následky i přesto, že jsme vytvořili tu novou dějovou linku s Jeremym. Ale i ta se bude řídit určitým souborem pravidel.
Mohu se zeptat, jak se vám to podařilo udržet v tajnosti?
Po dlouhou dobu jsem to věděl jen já s Julií. Dokonce i když jsme psali scénář k poslední epizodě, tak jsme tu informaci nevypustili do éteru. A na závěr jsme angažovali Malese (Anna) a Kaylu (Vicki), které z toho byly obě nadšené. Také jsme potřebovali, aby obě byli volné nejen na poslední epizodu 2. série, ale také na 3. řadu. Řekli jsme jim - jestli vás někdo uvidí v Atlantě, tak tady jsou vaše výmluvy.
A jaké to byly výmluvy?
Výmluva pro Kaylu zněla následovně: "Přijela jsem navštívit svou nejlepší kamarádku Ninu!" Malese jsme zase řekli, aby tvrdila, že byla zapojena do nějaké scény z minulosti. Ale nikdy to nevyplulo na povrch, což bylo příjemné, protože tím pádem byl tento zásadní zvrat mnohem efektivnější. A mám radost, že to tisk přijal a šel nám na ruku.
Julie Plec nazvala příští sérii TVD sezónou Původních. Řekněte nám něco málo o tom, kam nás to zavede.
Nastal čas pro nový seriálový prvek. Víte, takový ten vedlejší produkt seriálu. (smích) Elijah nám před několika epizodami vysvětlil, jak se to má s Klausem.Takže na této jeho výpovědi budeme stavět. Ale jak jste si možná všimli podle těch rakví, je zde mnoho Původních. A hned na 1. epizodu s nimi plánujeme velký zvrat. Také se dozvíte, proč se Klaus tak zajímá o Stefana. Samozřejmě vám neuniknou ani další informace o Klausovi, které ještě nevíte.
Takže se dá říci, že rakve nezůstanou uzavřeny moc dlouho.
To je jedna z těch velkých věcí, které se v příští sérii stanou - no prostě rodinka Původních. Zjistíme, kdo jsou, co chtějí a jak jsou do toho všeho zapleteni Salvatorovi. Klaus s sebou vzal Stefana z určitého důvodu. Bude to jeden velký příběh. Celá 3. série je jedna velká zápletka, která těží ze skvělých postav. No, to se tedy teprve ukáže a doufám, že to bude stejně tak jedinečné, jako nečekaný obrat mezi Elijahem a Klausem.
A ještě k tomu hádám, že se jeden z nových dějových prvků bude týkat ženy. Vím, že tohle děláte velice rádi.
Vážně? No jo, Původní mamka! Nemohu se dočkat, až sestra a matka vylezou ze svých rakví. Dobře, až kdokoliv vyleze… nemáme to ještě přesně vymyšlené. Ale co pro nás Původní už jistě vykonali, je, že jsme vzrušením bez sebe z nové seriálové kapitoly, kterou pro nás otevřou. 3. série bude šmrncovní - můžeme sami před sebou smeknout. (smích)
Finále nám ovšem také nechalo poutavý prostor pro milostný trojúhelník Elena-Stefan-Damon. Co z toho vyplývá pro 3. sérii?
Stefan s Klausem se právě teď nacházejí ve velmi zajímavé situaci. Damon se zase dostal do postavení, do kterého se nikdy dostat nechtěl. Pokud si ve 2. sérii nerad hrál na hrdinu, co se potom stane, když je nucen udělat správnou věc - zachránit svého bratra? (smích) Bude to zajímavá cesta. Vím přesně kam ji povedeme a sem tam nás samozřejmě překvapí nějaký ten zvrat. Takový je cíl. Jsem rád, že mezi těmito třemi postavami vidím dynamický posun. Myslím, že Elenu - po dvou sériích, kdy jste ji vnímali jako silnou osobnost - bude teď publikum vnímat trošku jinak - jako člověka, který bude přemýšlet a možná z celého srdce věřit tomu, co řekla Katherine - že je v pořádku milovat je oba.
Když se ohlédnete zpátky. Které z prvků 2. série považujete za nejvydařenější?
Katherine. Ta je pro mě na špičce. Její postava, kterou jsme nikdy neplánovali takto rozvést, se díky výkonům Niny stala vážně vzrušujícím prvkem. Rázem nás donutila přehodnotit celé dění 2. série. Také podpůrné postavy, které jsem měl možnost po celou 1. sérii pozorovat, zazářily. Obzvláště Caroline. Přeměnit ji v upíra … já věděl, že to v sobě Candice má.
Ta mučivá scéna mě stále dostává.
(smích) Je velice vzácné najít herce, který vás dokáže rozplakat i rozesmát v jednom a tom samém dialogu. Candice to dovede. A jestliže to umíte též, tak jste pro mě jako zlato, protože jste právě ti lidé, pro které mě baví psát scénáře. Jste lidé, kteří mě baví tím, jak vnášejí do slov emoce.
Litujete něčeho?
Mám pocit, že v této sérii bylo moc čaro-woo-doo věcí. Do celého magického kruhu kolem kletby jsme vložili jednu hlavní čarodějnici. Následkem toho si myslím, že některé epizody byly až moc o čarodějnictví místo o upírech. Ale to já jsem příběh nasměroval takovým směrem. Ten scénárista ve mně by si přál, abych děj mohl přetočit o malý kousek zpátky.
Takže… méňe čarodějnic ve 3. sérii?
Ne, ne. Nechápejte mě špatně. Mám rád čarodějnice - je tu ještě další čarodějnický seriál, do kterého jsem zapojen (Secret Circle - pozn.red.). Jsem rád, že máme Bonnie a že jsme vyložili její příběh - to je jedna z dalších věcí, na které jsem pyšný.
Má další otázka. Myslíte si, že 2. série TVD byla tak hodně zaměřená na čarodějnictví právě díky "Secret Circle?"
Ne. Do natáčecího procesu kolem "Secret Circle" jsem se dostal až ke konci 2. série TVD, kdy už byly děje obou seriálu vymyšleny. U čarodějnic hrozí vždy nebezpečí v tom - když tohle kouzlo dokáže tohle, tak tamto silnější kouzlo dokáže ještě víc! Musíte jejich moc nějak limitovat. Pravidla čarování musí být přesná a jasná, jinak se kouzlo lehce zvrátí. Musíte být opatrní a nemůžete si s nimi jen tak nedbale pohrávat. O tomhle tématu bych nerad psal nějak povrchně. V našem seriálu se snažíme, aby vše vypadalo reálně, složitě a chytře, ale rozhodně ne pohodlně.
Co vás tak přitahuje na "Secret Circle?"
(povzdechy) Brittany a Thomas Dekker jakou vážně dobří! Byl jsem šokován, protože on se o seriály moc nezajímal, tím méně o ty na CW. (Vážně?! A co potom ta celá řádka seriálů, ve kterých hrál? - osob. pozn.) Je to nezávislý, bizarní filmový hrdina - ale Thomas se do tohoto seriálu vážně skvěle hodí. Musím říct, že je ještě lepší, než jsme čekali. A když se spolu sejdou Thomas a Brittany, tak to neuvěřitelně jiskří. Je to zábava.
Tohle tento týden ještě zřejmě uslyšíte - cítíte se optimisticky?
Ano, já jsem optimistický. Právě jsem četl, že seriál "The Ringer" míří na CW … což je legrační, protože já s Julií jsem se snažil do role Rose obsadit Sarah Michelle Gellar. (Sarah ztvární hlavní postavu v seriálu "The Ringer" - pozn.red.)
Vážně?
No jistě. Já a mé fantaskní sny - ty, které mě vedou, abych vám řekl, že jsem chtěl Taylor Swift jako Lexi a snažil jsem se získat Sarah Michelle Gellar jako Rose. Byla za to velice vděčná, ale řekla, že ne. Ona byla jediná známá hvězda, na které jsme se s Julií shodli. (smích)
Já osobně sem taky ráda ,že Rose byla Lauren díky týhle roli jsem si ji vážně zamilovala a Taylor si prostě jako Lexi nedokážu představit .
ZDROJ: Naše Affs - Tery a Katha-chan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 beststwilight-saga beststwilight-saga | Web | 22. května 2011 v 14:39 | Reagovat

Předchvilkou jsme kousek čatla.Na mě je to moc dlouhý článek,takže zbytek přečtu pozdějš

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama