Vlkodlaci-o nich

19. prosince 2010 v 20:17 | Tewulinka |  TVD-news

Vlkodlaci

Vlkodlaci
Co jsme se zatím dověděli o vlkodlacích? Jak vypadají, co to obnáší apodobně.Každý si dokáže představit, jak obecně vlkodlak vypadá. Během dne je obyčejný člověk, ale za úplňku se mění ve vlka. Jedno je však jisté. Jsou přirozenými nepřáteli upírů.

PŘEMĚNA VE VLKODLAKA: Vlkodlakem se nemůže stát kdokoliv, ale musí se s vlkodlačím genem narodit. Vlkodlačí gen může získat jak od matky, tak od otce, takže se vlkodlakem může stát jak muž, tak i žena. Ačkoli dotyčný vlastní gen, nikdy ke spuštění kletby nemusí dojít. Dotyčný je pak jen více agresivní jedinec.

SPUŠTĚNÍ KLETBY: Aby se člověk stal plnohodnotným vlkodlakem, musí dojít ke spuštění kletby a to krví. Ne tedy doslova, ale musí i třeba nedopatřením zapříčinit něčí smrt (ať už je to autonehoda či neúmyslné zabití).

VLKODLAČÍ SCHOPNOSTI A VÝHODY:
síla - vlkodlaci jsou stejně jako upíři obdařeni nadlidskou silou, která se během vlkodlačí fáze ještě mnohonásobně zvýší.
rychlost - ve vlčí podobě se pohybují stejně rychle jako upíři.
čich - i jako lidé mají mnohonásobně lepší čich, takže dokáží vycítit i upíra (což upíři mezi sebou neumí).
kousnutí - je pro upíra smrtelné a pravděpodobně neléčitelné. Projevuje se v několika stupních. Pokožka zvláštně nabobtná, upír má mnohem větší neutěšitelnou chuť po krvi, posléze se upír zmítá v nesnesitelných bolestech a nakonec dochází k demenci, kdy upír nedokáže odlišit přátele od potravy.

VLKODLAČÍ SLABOSTI A NEVÝHODY:
první přeměna - je velice bolestný několikahodinový zážitek, který člověk dvakrát zažít nechce. Následné přeměny jsou s časem bolestné méně.
oměj šalamounek - je jediná bylina, která na vlkodlaky působí podobně jako na upíry sporýš. Při dotyku se o něj vlkodlak spálí, a pokud pije oměj s vodou, je to pro ně jako polykat kyselinu a oslabuje jejich sílu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama